Galeria Ośrodka

LogowanieOdliczanie

Do powrotów z ferii letnich pozostało:

Imieniny

Przedwczoraj 27-07 : Anny Miroslawy
Wczoraj 28-07 : Celestyna Lilii
Dziś 29-07 : Aidy Innocentego
Jutro 30-07 : Olafa Marty

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj915
mod_vvisit_counterWczoraj702
mod_vvisit_counterTen tydzień6579
mod_vvisit_counterOstatni tydzień4449
mod_vvisit_counterTen miesiąc19176
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc25748
mod_vvisit_counterCałość1730768

Przydatne linki

Start

Zobacz Galerię

 

01.06.2017 r.

AKCJA "JAK NIE CZYTAM - JAK CZYTAM"

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

 

 

Według badań 63 % Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, dlatego organizatorzy akcji, stwierdzili że młodzież może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne - czytanie.

W czerwcu ubiegłego roku dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

W tym roku również nasza szkoła i biblioteka zaangażowała się w akcję "Jak nie czytam jak czytam". Zebrało się nas 28 uczennic oraz dwoje nauczycieli i wyszliśmy ze szkoły żeby poczytać.

W naszych warunkach książka to sposób na wyciszenie, poznanie innych ludzi i ich zwyczajów. Sposób na naukę i relaks. Każda z uczestniczek przyniosła swoją książkę lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Mimo drobnych niedogodności - czytaliśmy na boisku szkolnym - każda z uczestniczek zatopiła się w lekturze. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do jak najdłuższego pobytu poza murami szkoły.

W przyszłym roku będzie nas więcej!!!