Galeria Ośrodka

LogowanieOdliczanie

Do powrotów z ferii letnich pozostało:

Imieniny

Przedwczoraj 27-07 : Anny Miroslawy
Wczoraj 28-07 : Celestyna Lilii
Dziś 29-07 : Aidy Innocentego
Jutro 30-07 : Olafa Marty

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1083
mod_vvisit_counterWczoraj702
mod_vvisit_counterTen tydzień6747
mod_vvisit_counterOstatni tydzień4449
mod_vvisit_counterTen miesiąc19344
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc25748
mod_vvisit_counterCałość1730936

Przydatne linki

Start

Zobacz Galerię

 

5 maja 2017 roku wyjechałyśmy do Lublina, by obejrzeć piękny spektakl „Ifigenia” w reżyserii - ks. Mariusz Lach i wykonaniu aktorów teatru ITP.

 

 

„Ifigenia jest dramatem muzycznym opartym na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Cały dramat jest opowiedziany w dzisiejszych realiach (wojna na Bliskim Wschodzie, świat wirtualny - gry komputerowe oraz detektywi - jak z serialu NCIS) przez co przedstawiona historia staje się aktualna. Historia człowieka zostaje wpisana w dualistyczny świat wyborów - dobra i zła. Okazuje się jednak, że tak naprawdę nic nie jest całkowicie białe ani czarne.”

http://itp.kul.lublin.pl/ifigenia,art_70071.html

Jesteśmy pod dużym wrażeniem gry aktorskiej młodych aktorów - studentów KUL oraz ich umiejętności muzycznych. Przekaz tego spektaklu pozostanie w naszej pamięci na długo. Dziękujemy Wolontariuszom za to zaproszenie.