Galeria Ośrodka

LogowanieOdliczanie

Do powrotów z ferii letnich pozostało:

Imieniny

Przedwczoraj 27-07 : Anny Miroslawy
Wczoraj 28-07 : Celestyna Lilii
Dziś 29-07 : Aidy Innocentego
Jutro 30-07 : Olafa Marty

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj908
mod_vvisit_counterWczoraj702
mod_vvisit_counterTen tydzień6572
mod_vvisit_counterOstatni tydzień4449
mod_vvisit_counterTen miesiąc19169
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc25748
mod_vvisit_counterCałość1730761

Przydatne linki

Start

Zobacz Galerię

 

21.10.2016 r.
W ramach działań Sieci Szkół Promujących Zdrowie zorganizowano w naszej szkole obchody Dnia Ratownika, który przypada w tym roku 19 października.

 

 

Zespołowi Edukacji Zdrowotnej na pomoc pośpieszyli członkowie dwóch formacji należących do krajowego systemu ratownictwa: p. M. Rzedzicki – ratownik WOPR oraz p. K. Grochowski – starszy strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. To oni zaprezentowali uczennicom formacje, które służą pomocą poszkodowanym w naszym kraju oraz zasady, które obowiązują przy udzielaniu pomocy. Służył do tego min. fantom na którym p. Karol prezentował prawidłowe przeprowadzanie sztucznego oddychania. Przy pomocy jednej z uczennic zaprezentował również pozycję bezpieczną oraz pozycję najkorzystniejszą przy omdleniach i ataku padaczki. P. A. Hacia członek Zespołu Edukacji Zdrowotnej rozdała zebranym ulotki Polskiego Czerwonego Krzyża pt. „Pierwsza Pomoc. Co robić w nagłych wypadkach?”. Na zakończenie p. M. Rzedzicki przedstawił autentyczny zapis filmowy akcji ratowniczej przeprowadzanej na jednej z amerykańskich plaż. Topiący się młody człowiek został uratowany przez zespół ratowników i ich działania. Temat prelekcji został przez uczennice przyjęty z zainteresowaniem i odniesieniem do własnych przeżyć.