Galeria Ośrodka

LogowanieOdliczanie

Do powrotów z ferii letnich pozostało:

Imieniny

Przedwczoraj 27-07 : Anny Miroslawy
Wczoraj 28-07 : Celestyna Lilii
Dziś 29-07 : Aidy Innocentego
Jutro 30-07 : Olafa Marty

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1088
mod_vvisit_counterWczoraj702
mod_vvisit_counterTen tydzień6752
mod_vvisit_counterOstatni tydzień4449
mod_vvisit_counterTen miesiąc19349
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc25748
mod_vvisit_counterCałość1730941

Przydatne linki

Start

Zobacz Galerię

 

23 kwietnia to ustanowiony przez UNESCO światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w całym kraju odbyły się imprezy promujące czytelnictwo.

 

 

W tym roku Światowy Dzień Książki szczególnie uroczyście był obchodzony we Wrocławiu. Tego dnia Wrocław jako Europejska Stolica Kultury stał się również Światową Stolicą Książki UNESCO 2016. Stolica Dolnego Śląska przejęła ten tytuł od koreańskiego miasta Incheon. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w całym kraju podejmowane były różne inicjatywy, które służyły promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. W naszej szkole zaprezentowałyśmy gazetkę na holu szkolnym propagującą idee Światowego Dnia Książki oraz kolejną w bibliotece szkolnej pt. „Ksiąg jestem niesyty...” – poeci o książce. W bibliotece przygotowałyśmy również wystawkę będących w posiadaniu szkoły przedwojennych pozycji książkowych.

Napisała: A. Hacia