Galeria Ośrodka

LogowanieOdliczanie

Do powrotów z ferii letnich pozostało:

Imieniny

Przedwczoraj 27-07 : Anny Miroslawy
Wczoraj 28-07 : Celestyna Lilii
Dziś 29-07 : Aidy Innocentego
Jutro 30-07 : Olafa Marty

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj872
mod_vvisit_counterWczoraj702
mod_vvisit_counterTen tydzień6536
mod_vvisit_counterOstatni tydzień4449
mod_vvisit_counterTen miesiąc19133
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc25748
mod_vvisit_counterCałość1730725

Przydatne linki

Start

Zobacz Galerię

 

„Pierniki czy kwasy - wybór zależy od Ciebie” Łabunie 14-15 listopada 2015 r.

W Łabuniach w klasztorze sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi odbył się biwak „Pierniki czy kwasy- wybór zależy do Ciebie”. Wraz z panią Ewą, z panią Małgosią i Wolontariuszami Odzyskać Młodość mogliśmy się lepiej poznać, zrozumieć i zrobić coś dobrego dla innych.

 

 

Przygotowaliśmy dwie bajki z morałem dla dzieci z Domu Dziecka w Łabuniach. Niedzielna wizyta w tej placówce była udana. Bajki wszystkim bardzo się podobały zapewne dlatego, że byliśmy zgrane i czerpaliśmy przyjemność z tego, że możemy sprawić radość.
Dzieciaki pytały nas jak to jest w MOW-ie? Na wszystkie pytania odpowiadałyśmy szczerze i starałyśmy się przestrzec ich przed zachowaniami, które mogą sprawić, że trafią do ośrodka lub poprawczaka.
(To były ważne informacje, bo część starszych wychowanków D. Dz. odwiedziło nas jeszcze w klasztorze.) Żegnając się z dziećmi wręczyliśmy im własnoręcznie wykonane maskotki-pluszaki oraz cukierki.
Ważnym dla nas czasem było Uwielbienie Krzyża, spowiedź i Msza Święta. Mogliśmy przez te chwile zastanowić się nad swoim życiem, przemyśleć swoje błędy, powziąć nowe  postanowienia.
Podsumowując, biwak  w Łabuniach pomógł nam otworzyć się na potrzeby innych i nie tylko. Nauczył nas też pomagać nie ukrywając swoich uczuć. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

Napisała: Karolina K. Axelle B.