Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem

Zobacz Galerię

 

W dniach 8 i 15 października 2015 r. uczennice klas zawodowych już po raz kolejny uczestniczyły w wycieczkach do zakładów pracy funkcjonujących w najbliższym terenie.

 

 

Dzięki uprzejmości Dyrekcji przedsiębiorstw uczennice mogły zwiedzić: Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej – prowadzący działalność gastronomiczną, Zakład Produkcyjny Bakalland w Janowie Podlaskim – będący liderem na rynku bakalii w Polsce oraz Zakład Produkcyjny Krynica Vitamin
w miejscowości Dziadowskie – Folwark – będący czołowym polskim producentem napojów alkoholowych i niskoalkoholowych. Celem wycieczek zawodoznawczych było poznanie specyfiki działalności takich zakładów oraz warunków pracy osób zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach. Uczennice mogły skonfrontować swoją wiedzę i wyobrażenie o zawodach z realiami rynku pracy. Kierownicy produkcji w przystępny i posty sposób wytłumaczyli uczennicom technologię produkcji różnorodnych wyrobów oraz zasadę działania poszczególnych maszyn i urządzeń. Uczennice poszerzyły swoją wiedzę zdobytą w szkole oraz wymieniły się swoją wiedza i doświadczeniami w zakresie wiedzy praktycznej. Po zakończeniu zwiedzania zakładów zostałyśmy poczęstowane zdrowymi przekąskami (bakalie i batony musli) oraz napojami funkcjonalnymi. Przy okazji wizyty w Janowie Podlaskim zwiedziłyśmy najstarszą i jedną z najpiękniejszych państwową stadninę koni w Polsce, słynącą głównie z hodowli koni czystej krwi arabskiej.


Wycieczki zorganizowała i opisała p. Luiza Jachacz-Jówko.