Galeria Ośrodka

LogowanieOdliczanie

Do powrotów z ferii letnich pozostało:

Imieniny

Przedwczoraj 27-07 : Anny Miroslawy
Wczoraj 28-07 : Celestyna Lilii
Dziś 29-07 : Aidy Innocentego
Jutro 30-07 : Olafa Marty

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj878
mod_vvisit_counterWczoraj702
mod_vvisit_counterTen tydzień6542
mod_vvisit_counterOstatni tydzień4449
mod_vvisit_counterTen miesiąc19139
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc25748
mod_vvisit_counterCałość1730731

Przydatne linki

Start

Zobacz Galerię

 

Po kilku burzowo-deszczowych dniach przywitało nas słońce. 28 maja razem z całą grupą „A” oraz Zespołem Wychowawczym wybraliśmy się na Warsztaty Garncarskie do Gminnego Ośrodka Kultury im. R. Kapuścińskiego w Pawłowie.

 

 

Ostatni garncarz z Pawłowa p. L. Kiejda oprowadził nas po Izbie Garncarskiej i Izbie Bednarskiej. Opowiadał nam o ciężkiej pracy garncarza i bednarza. Mieliśmy okazję zobaczyć wyroby mające po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Po części „zwiedzającej” zabraliśmy się za pracę z gliną. Pan L. Kiejda pokazał nam pracę na kole garncarskim oraz zaprezentował różne metody pracy z gliną. Dziewczęta chętnie przystąpiły do lepienia z gliny różnych przedmiotów. Najtrudniej było na kole garncarskim. Stojąc z boku wszystko wydawało się takie proste. Bez pomocy zdolnego garncarza nic by Nam nie wyszło. Na zakończenie ciężkiej pracy ogrzewaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski. Pomimo słońca zimny wiatr dawał nam o sobie znać. Z pełnymi brzuszkami i wyrobami z gliny ruszyliśmy do Naszego Ośrodka.